PÜGi õpilased võtsid mõõtu etlemises

Loomise kuupäev 30.11.2022

30. novembril toimus Põltsamaa Ühisgümnaasiumi aulas etluskonkurss 6.-9. klasside õpilastele ja 7. detsembril 10.-12. klassi õpilastele.

Etluskonkurss gümnasistidele

7. detsembril esitasid luulet 10.-12. klassi õpilased. Võistlusel osales 17 õpilast. Publiku ette toodi valik eriilmelist luulet, ka omaloomingut.

Žürii otsus oli järgmine:
I koha saavutas Johanna Järva 11. b klassist,
II kohale tuli Martin Suursaar 11.a klassist,
III koha pälvis Marek Must 11.b klassis ning
eripreemia anti Violeta Allikule 11.a klassist.

Julgeid esinejaid hindasid Meeli Nurka kooliraamatukogust, Viivi Tell lasteraamatukogust ning Birgit Kuslap, õpetaja ja pikaaegne etleja.

 

Etluskonkurss põhikoolile

Sissejuhatusena esitas 9. c klass luulekava. Seejärel astus publiku ette õpilane Karita Kikas, kelle kanda oli teadustaja roll. Üksteise järel astusid publiku ette neiud ja noormehed, et esitada endale meelepärane luuletus. 6.-7. klasside arvestuses etlesid Helena Tõnisson, Gustav Vilk, Karolin Jans, Katleen Tõnson, Mete Sofie Tiit, Hanna Paabort, Sandra Eliise Rump ja Elis Sitsmann.

Vanemate klasside arvestuses astusid üles Merlin Keldermäe, Hugo Kivi, Desiree Tiit, Kenneth Kuusk, Grete-Kärt Jürimäe, Oliver Žukovitš ja Georg Karl Pook.

Etlejaid hindas kolmeliikmeline žürii koosseisus Meeli Nurka (PÜGi raamatukogu), Sandra Adamson (Põltsamaa raamatukogu) ja Johanna Järva (11. klassi õpilane). Välja kuulutati mõlemas vanuseastmes esikolmik. Nooremate seast tõsteti esile Karolin Jans (I) Gustav Vilk (II), Sandra Eliise Rump (III koht), vanemate seast Oliver Žukovitš (I), Merlin Keldermäe (II) ja Georg Karl Pook (III).

Meeli Nurka tõdes, et tore luuletuste valik oli. „Kõlasid eesti klassikud ja esitused olid üsna ilmekad,“ lisas ta. Sandra Adamson lisas, et mõistab seda tunnet, mida etlejad kogesid. „Mäletan ise, kui närvi võib esinemine ajada. Te tulite ülesandega kenasti toime.“ „Tore, et poisid loevad ka luuletusi ja et esitatakse ka omaloomingut,“ lisas Johanna Järva.

Konkursi eestvedaja õpetaja Marika Nugis ja õpetaja Ülle Lodi tõdesid, et pärast koroonat oli see esimene kord, kui taoline konkurss toimus.

Viimati muudetud 13.12.2022.