01.juuni toimus Põltsamaa Ühisgümnaasiumis juba viiendat korda Väikeste Inimeste
Konverents, mis on kujunenud armsaks traditsiooniks meie 1.–3. klassi õpilastele. Tänavune
juubeliaasta kandis pealkirja „7 sammu“ ning kutsus lapsi mõtlema sellele, milliseid samme
on vaja teha, et jõuda oma eesmärkide, unistuste ja ettevõtmisteni.
Konverentsi jooksul astusid üles kõik algklasside õpilased, kes jagasid oma mõtteid, teadmisi
ja kogemusi. Viie aasta jooksul on Põltsamaa Ühisgümnaasiumi esimese kooliastme õpilased
õppinud ettevõtlikkust ja eluks vajalikke oskusi Junior Achievement Eesti programmide järgi.
Tänane konverents oli suurepärane võimalus näidata, mida selle aja jooksul on õpitud ning
kuidas lapsed oskavad oma teadmisi loovalt ja enesekindlalt esitleda.
Juubeliaasta puhul külastasid konverentsi ka JA Eesti tegevjuht Kersti Loor ja koolitusjuht
Merike Elmik, kes said osa laste sisukatest ja inspireerivatest ettekannetest. Päeva juhtisid lustakad jäätised Maia ja Terje, kes aitasid luua rõõmsa meeleolu ning sidusid erinevad esinemised tervikuks.
Konverents toimus rahvusvahelisel lastekaitsepäeval, seega jätkus pidupäev pärast ettekandeid
noortekeskuses, kus lapsi ootasid mängud, tegevused ja ühine lustimine. Nii kujunes päevast
tõeline laste päev – täis õppimist, esinemisrõõmu, ettevõtlikkust ja koosolemist.
Viie aasta jooksul on Väikeste Inimeste Konverents kasvanud oluliseks sündmuseks, mis
annab kõige noorematele õpilastele võimaluse oma mõtteid väljendada, enesekindlust
kasvatada ning kogeda, et ka väikeste inimeste ideed võivad olla suured ja inspireerivad.
Palju õnne Väikeste Inimeste Konverentsile esimese juubeli puhul!