Väikeste Inimeste Konverents tähistas viiendat sünnipäeva

Loomise kuupäev 25.06.2026

01.juuni toimus Põltsamaa Ühisgümnaasiumis juba viiendat korda Väikeste Inimeste 
Konverents, mis on kujunenud armsaks traditsiooniks meie 1.–3. klassi õpilastele. Tänavune 
juubeliaasta kandis pealkirja „7 sammu“ ning kutsus lapsi mõtlema sellele, milliseid samme 
on vaja teha, et jõuda oma eesmärkide, unistuste ja ettevõtmisteni. 


Konverentsi jooksul astusid üles kõik algklasside õpilased, kes jagasid oma mõtteid, teadmisi 
ja kogemusi. Viie aasta jooksul on Põltsamaa Ühisgümnaasiumi esimese kooliastme õpilased 
õppinud ettevõtlikkust ja eluks vajalikke oskusi Junior Achievement Eesti programmide järgi. 
Tänane konverents oli suurepärane võimalus näidata, mida selle aja jooksul on õpitud ning 
kuidas lapsed oskavad oma teadmisi loovalt ja enesekindlalt esitleda. 


Juubeliaasta puhul külastasid konverentsi ka JA Eesti tegevjuht Kersti Loor ja koolitusjuht 
Merike Elmik, kes said osa laste sisukatest ja inspireerivatest ettekannetest. Päeva juhtisid lustakad jäätised Maia ja Terje, kes aitasid luua rõõmsa meeleolu ning sidusid erinevad esinemised tervikuks. 


Konverents toimus rahvusvahelisel lastekaitsepäeval, seega jätkus pidupäev pärast ettekandeid 
noortekeskuses, kus lapsi ootasid mängud, tegevused ja ühine lustimine. Nii kujunes päevast 
tõeline laste päev – täis õppimist, esinemisrõõmu, ettevõtlikkust ja koosolemist. 


Viie aasta jooksul on Väikeste Inimeste Konverents kasvanud oluliseks sündmuseks, mis 
annab kõige noorematele õpilastele võimaluse oma mõtteid väljendada, enesekindlust 
kasvatada ning kogeda, et ka väikeste inimeste ideed võivad olla suured ja inspireerivad. 


Palju õnne Väikeste Inimeste Konverentsile esimese juubeli puhul! 

Viimati muudetud 25.06.2026.