Projekti „Artict“ viimane kohtumine toimus Pāles

Loomise kuupäev 20.02.2023

21.–25. jaanuarini võõrustas Nordplus Junior projekti raames meie ja Leedu kooli Pāle põhikool. Kolmanda kohtumise alateemaks oli kultuur – kas meie kultuurid on sarnased või erinevad.

Õpetaja Külli Kalvist tunnistas, et mineku eel tal suuri ootusi ei olnud. „Leedus oli teatrikool, Lätis ootas meid väike maakool. Aga nad olid programmi hästi põhjalikult läbi mõelnud, et mis võiks meie jaoks huvitav olla. Nii töötoad kui ka väljasõidud olid põnevad. Käisime näiteks Rakši Zoo’s, kus leemurid tulid peo pealt süüa võtma.“

Partnerkoolist kahekümne kilomeetri kaugusel asus Limbaži linnake, kus toimusid samuti põnevad ekskursioonid. „Käisime näiteks hõbeda muuseumis, millest ei teadnud ma varem midagi. Seal olid mitmekümnekilosed hõbedast väga ilusad kaunistused. Samuti käisime tuletõrjemuuseumis,“ loetles Kalvist. Õpetajad Külli Kalvist ja Marika Viks tõdesid, et partnerkooli direktor Ilze Šmate oli palju vaeva näinud. Kohtumise lõppedes söödi torti, mida kaunistas projekti logo ja partnerriikide lipud.

Projektikohtumisel osalenud õpilane Ketlin Samblik tõdes, et tema avastas sellel kohtumisel, kui sarnased meie riigid on. Kõige suurema väljakutsena projektikohtumisega seoses nimetas ta aga oskust ilmale vastavalt riietuda.

Õpilane Rasmus Nikkel tõdes, et tema tema jaoks oli projektikohtumisel huvitav teada saada, missugused kombed ja toidud on meie naaberriikides. „Ma õppisin läti ja leedu keeles tere ütlema - “Sveiki!” ja “Labas,” tõdes ta. Kõige suurema väljakutsena nimetas Rasmus oma vahetusperega esmakohtumist.

Õpetaja Marika Viks tõdes, et projekt oli huvitav nii õpilaste kui ka õpetajate jaoks. Ta lisas, et projekti juhtinud Läti kooli direktor kirjutas juba uue projektitaotluse, kuhu samuti on kaasatud Põltsamaa Ühisgümnaasium. „Vaatame, kas rahastust saame,“ tõdes Viks.

15. veebruaril osales Marika Viks aga eTwinningu veebiseminaril, kus ta tutvustas Põltsamaal projektikohtumise ajal toimunud ühisjoonistamise töötoa tulemusi ja rääkis väljakutsetest, mis tekivad rahvusvahelist koostööd tehes. Kaks ühisjoonistust esitati detsembriks eTwinningu ühisjoonistamise võistlusele ning need pildid – „Meie unistuste kool on rohelusse uppuv“ ja „Meie unistuste kool on värvikas ja lapsemeelne“ – pälvisid eripreemia suurepärase rahvusvahelise koostöö eest.

eTwinningu veebiseminar on järelvaadatav aadressil: https://youtu.be/Z0W0wgvWEV8link opens on new page

Video projekti käigus toimunud Cēsise külastusest - zoo, portselani töötuba ja kindlus: https://www.youtube.com/watch?v=Jjqr_8neT4clink opens on new page

Läti kohtumiste põhjal on õpilastel valmimas ka virtuaalne projekti fotoraamat, mida saab lehitseda veebis, vajutades siia.link opens on new page

 

Viimati muudetud 20.02.2023.