Noored pälvisid kõrged tunnustused riiklikul Õpilasleiutajate konkursil

Loomise kuupäev 22.12.2021

Eesti Teadusagentuuri ja Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt korraldataval Õpilasleiutajate riiklikul konkursil pälvisid meie kooli kolm noormeest kõrged tunnustused. Tunnustusi on pälvinud meie noored juba kuuendat aastat järjest.
 

Tunnustusüritusel sai III preemia väärtusega 750 eurot meie 8. klassi õpilane Peeter Kuusik tööga „Aiatransformer“. Teine samaväärne preemia läks 7. klassi noormehele Karl- Markus Trummile töö „Isesüttivad rattatuled“ eest. Eripreemia pälvis Pärtel Ennok päevakajalist probleemi lahendava ideega talletada generaatoritesse energiat läbi sõudeergomeetril treenimise. Noorte ideed on tulnud praktilistest vajadustest lähtuvalt, et lahendada mingi eluline murekoht. Näiteks teeb Karl-Markkus rattasporti, mistõttu tekkis ka idee sõiduvahendi lisade loomiseks, et tõsta kasutusmugavust ja turvalisust.

Meie kooli noored on olnud tunnustatud kõrgete kohtadega juba kuuel järjestikusel aastal. Nende tulemuste saavutamise taga on tükk tööd ja meie oskusainete õpetaja Urmas Kuusiku suurepärane eestvedamise ja juhendamise oskus. Ka killukene õnne, sest aastaid tagasi oli just Urmas see, kes puht juhuslikult sai selle võistluse olemasolust teada.

Urmas on öelnud, et: „Kuna vabariigis teisi nii kõrgetasemelisi õpilasvõistlusi ei ole, siis just sellised väljakutsed sunnivadki pingutama“. Võistluse väljundi avastamisega lõi Urmas riikliku õppekava toetava uue tunni teema - leiutamine, innovaatika, tootedisain. Selle raames kaitsevad õpilased oma tõid kõigemalt õpetajale. Urmas valib välja tööd, mida süvendatult juhendama hakata, et, seejärel osaleda juba riiklikul konkursil.

Õpilasleiutajate riikliku konkursi eesmärk on väärtustada teadus- ja arendustegevust ning innovatsiooni õpilaskonnas, stimuleerida õpilaste aktiivsust teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni alal ning avaldada tunnustust väljapaistvaid tulemusi saavutanud õpilastele ja õpilaskollektiividele, nende juhendajatele ja õpetajatele ning koolidele.

Videot tunnustusüritusest saab vaadata lingilt: https: //www.miks.ee/leiutajad

Viimati muudetud 22.12.2021.