Muusikanädal Põltsamaal

Loomise kuupäev 26.04.2024

Põltsamaa Ühisgümnaasiumis oli 08.-12.aprill muusikanädal, mille raames toimusid erinevad kontserdid. Kuulajate ette astusid Jan Uuspõld, Põltsamaa Ühisgümnaasiumi puhkpilliorkester ja CHILLS Brass. mille koosseisu kuulub ka kolm Põltsamaa Ühisgümnaasiumi vilistlast. 

Muusikanädalat alustas Jan Uuspõld, kes andis kooliperele kolm kontserdi teemal ’’Kuidas huumor meid elus edasi kannab’’. Läbi huumori rääkis Jan õpilastele ka palju üldistest väärtustest nagu lugemine, õppimine ja hoolimine. Lisaks kõlas kontserdil ka mõminaräppi ja Jani enda looming ’’Tramm nr. 66’’. 

Teisipäeval andis Põltsamaa Ühisgümnaasiumi puhkpilliorkester meeleolukad kontserdid Adavere ja Lustivere õppekohtades ning kolmapäeval traditsioonilised kolm kontserdi Veski koolimaja aulas. 

Teisipäeval toimusid Lille õppehoones koostöös Põltsamaa Muusikakooliga muusikalised töötoad, mida juhendas Tuuli Jukk. Õpilased said proovida kuidas on mängida ksülofoni. Kellamängu töötube viis läbi ka Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpetaja Sirje Pääslane-Tippi.  

Nädala lõpetas hoogne ja mitmekülgne CHILLS Brass. Nad tutvustavad end kui biiti ja brassi viljelev muusikaline tornaado Tartust, kes ei löö risti ette ühegi lava ega publiku ees. Kümme isehakanud muusikut, 11 instrumenti ja ainult üks eesmärk: mängida nii nagu homset poleks. See ei ole bänd, kelle saatel vaikselt õlga õõtsutada. CHILLS. on torm avamerel, auklikuks tantsitud põrandad, pidurdamatu pidu, tuksuvad veenid, vabadus ja energia. CHILLS. on pidu, mis tuleb mühinal. Seda pidurdamatut pidu sai tunda ka muusikanädala lõppkontserdil. 

Muusikanädala korraldamist toetas Eesti Kultuurkapital. 

Jaanika Pärn 

 

Viimati muudetud 26.04.2024.