Kevadkontsert: Rõõm on meie põues

Loomise kuupäev 24.04.2023

20. aprillil toimus Põltsamaa Kultuurikeskuses Põltsamaa Ühisgümnaasiumi Põltsamaa õppekoha kevadkontsert „Rõõm on meie põues“, kus publiku ette astusid erinevad õpilaskollektiivid.

Kontsert algas suurejooneliselt: laval oli ühendkoor, mille moodustas 1.-2. klassi mudilaskoor, tütarlastekoor, poistekoor, lastekoor ja kammerkoor. Muusikaõpetaja Hille Martini juhatusel laulsid Anu Röömeli laulu „Kevadkuu“ ligikaudu 130 õpilast.

Kokku koosnes kava 30 etteastest, mille hulgas oli nii laulu, tantsu, instrumentaalpalasid kui ka luuletusi.

Hille Martin tõdes kontserdi pealkirjale viidates, et suurt rõõmu valmistas see, et oleme koos midagi ära teinud. „Kevadkontsert on see koht, kus meil on võimalus näha ja kuulata, mida teised juhendajad oma kollektiividega aasta jooksul õppinud on.“ Muusikaõpetaja Meeli Nõmme lisas, et kontsert annab ka lapsevanematele võimaluse kuulda oma lapsi esinemas.

„Minu arvates seob see meie kooli, kui näeme, kui mitmekesine huvitegevus meie koolis on – meil on orkester, rahvatantsurühmad, nii palju laululapsi. Ka lapsed näevad, kui palju lauljaid meil koolis kokku on,“ lisas ta.

Meeli Nõmme ütles, et tütarlaste-, poiste- ja lastekoor esitasid tänavusel kontserdil laulupeo repertuaari. „Mudilaskoori laulud valisime peo pealkirja järgi. Lähtusime sellest, mida laps vajab ja mis talle rõõmu teevad: kevad, tore lapsepõlv, ema ja isa.“

Kontserdil esinenud laste tagasiside oli muusikaõpetaja sõnul positiivne. Välja toodi järgmisi aspekte: meeldejäävad rahvatantsijate etteasted, ilusad rahvariided, võimas puhkpilliorkestri esitus, laulmine bändi saatel. „Osalejad said esinemiselt kaasa tunde, et ühiselt tulid etteasted hästi välja. Küllap aitas sellele kaasa ka emmede-isside kiitus pärast kontserti,“ rääkis Meeli Nõmme.

„Kevadkontserdid on ülesehituselt sarnased. Mõnikord on olnud siduvat näitemängu, seekord oli rohkem kontserdi vormis. Samas need toredad laste mõtted sinna vahele ja lõbus naer, lapsemeelsed arvamused, samuti laulupeo repertuaar – need andsid kontserdile oma näo."

"Mõnikord on laulupeo laulud lihtsamad, aga seekord on laulupeo repertuaaris päris rasked ja nõudlikud laulud. Aasta otsa on tööd tehtud ja on tore, kui saab seda teistele ka näidata,“ tõdes Meeli Nõmme.

Kevadkontserti korraldamise traditsioon on Põltsamaa Ühisgümnaasiumis kestnud aastakümneid.

Rohkem fotosid kevadkontsertist näeb kooli Facebook-lehel.

Viimati muudetud 24.04.2023.