Hariduskonverents "Teadlikult tulevikku"

Loomise kuupäev 01.02.2023

25.–26. jaanuarini toimus virtuaalselt jälgitav üle-eestiline hariduskonverents "Teadlikkult tulevikku", kus ligi 30 esineja hulgas olid erinevad praktikud − ettevõtjad, õpetajad, koolijuhid, teadlased. Nende hulgas sai sõna ka Põltsamaa Ühisgümnaasiumi arendusjuht Juta Jaani.

Juta Jaani tegi ettekandes ülevaate õppimisest, motivatsioonist, ebaõnnestumisest ja saavutusvajadusest. Samuti jagas ta soovitusi, milliseid eeldusi vajab õpilane motiveeritud ja tõhusaks õppimiseks ning kuidas toetada meisterlikkuse püüet ja õppida ebaõnnestumisest.

Ka Tartu Ülikoolis nooremlektorina töötav Jaani tõdes, et tema koostatud materjalid valmisid algselt üliõpilaste tarbeks. „Aga need sobivad suurepäraselt ka gümnaasiumiõpilastele ja kutsekooli õpilastele,“ selgitas ta. Jaani koostatud õpiobjekt kannab nimetust „Kuidas efektiivselt ja motiveeritult õppida“, ning see asub aadressil https://sisu.ut.ee/edujategu5/avalehtlink opens on new page .

Hariduskonverents oli suunatud ettevõtlusõppe, karjääriõppe ja ettevõtliku hariduse eestvedajatele ja elluviijatele ning  kõigile teistele aineõpetajatele, haridusvaldkonna töötajatele, koolijuhtidele ja haridusse panustajatele (omavalitsused, noorsootöötajad jt), kes soovivad süsteemselt toetada noorte üldpädevuste arengut selliselt, et nad suudaksid ja oskaksid oma teadmisi ja ideid ellu viia ning oma elu juhtida.

Hariduskonverentsil tutvustati ka Ettevõtliku Kooli edulugude konkursi „Õppimine on põnev!“ nominente ja kuulutati välja laureaadid. Samuti tunnustati Ettevõtliku Kooli standardi omandanud koole.

Hariduskonverents on kõigile huvilistele ühe kuu jooksul järelvaadatav aadressil https://edujategu.worksup.com/#/event/EDUTEGU23/agenda/planlink opens on new page

Konverentsi modereerisid Edu ja Tegu programmi peaspetsialist Erika Veide ning telereporter Hannes Hermaküla. Konverentsi korraldasid Haridus- ja Noorteameti Edu ja Tegu programm, Ettevõtlik Kool, JA Eesti, Tartu Ülikool, Karjäärinõustajate Ühing.

Viimati muudetud 01.02.2023.