Aasta täis teadust ja tehnoloogiat

Loomise kuupäev 18.06.2024

Teaduse populariseerimise konkursil sai Põltsamaa Ühisgümnaasium Eesti Teadusagentuurilt toetust 6450 eurot, mille raames toimub PÜGis perioodil juuni 2024 kuni mai 2025 teema-aasta „Aasta täis teadust ja tehnoloogiat“.

Teema-aasta algas juunis, mil gümnasistidel oli võimalus osaleda Tõravere observatooriumis astronoomiateemalises programmis ning läbida nutitelefoni abil Saarjõe õpperada.

Alates septembrist saavad Põltsamaa, Adavere ja Lustivere õpilased oma teadmised ja loogika proovile igakuiselt proovile panna temaatilises viktoriinis. Parimaid premeeritakse 2025. aasta kevadel õppereisiga Tallinnasse Energia Avastuskeskusesse.

Samuti on õpilastel aasta jooksul võimalus tutvuda näiteks teadust populariseerivate äppidega, osaleda Põltsamaal toimuval Ahhaa teadusteatri etendusel, tutvuda erinevate elualade esindajatega ja kasvatada nutikalt eksootilisi puid. Teema-aasta lõpeb üleriigilise koolinoorte võistlusega Robosafari, mida korraldavad Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpetajad.

Teema-aasta eesmärk on innustada õpilasi tegelema STEAM valdkonnaga (matemaatika, teadus, tehnoloogia, inseneeria ja kunstid) ning julgustada neid rakendama oma loovust, et osaleda näiteks õpilasleiutajate riiklikul konkursil ning teadvustada erialasid, kus on põimunud teadus ja tehnoloogia.

Viimati muudetud 18.06.2024.