44 õpilast läbis eelkutseõppe

Loomise kuupäev 24.01.2023

Järvamaa Kutsehariduskeskuse põhikooliõpilastele suunatud eelkutseõppes osalesid käesoleval õppeaastal nii Adavere, Lustivere ja Põltsamaa õpilased.

Põltsamaalt registreerus 8. klassist 18 õpilast, Lustiverest osalesid kõik 8. ja 9. klassi 18 õpilast ning Adaverest osales 8 õpilast 8. klassist. Järvamaa Kutsehariduskeskuse põhikooliõpilastele suunatud eelkutseõppes osalesid käesoleval õppeaastal nii Adavere, Lustivere ja Põltsamaa õpilased. Põltsamaalt registreerus 8. klassist 18 õpilast, Lustiverest osalesid kõik 8. ja 9. klassi 18 õpilast ning Adaverest osales 8 õpilast 8. klassist. Praegune Adavere 9. klass osales eelkutseõppes juba eelmisel aastal.

Eelkutseõpe koosnes kahest õppepäevast – 16. novembril tutvusid õpilased Paides ja Säreveres õppebaaside ja Jõgevamaa Kutsehariduskeskuses õpetatavate erialadega. Seejärel pidi õpilased valima, mis valdkonnas tahaksid nad praktilises töötoas osaleda.

20. jaanuaril toimuski praktiline õppepäev. Põltsamaa Ühisgümnaasiumi karjäärikoordinaator Merle Karuks ütles, et valida said õpilased hobumajanduse, põllumajanduse, ehituse ja teedeehituse valdkondade vahel. „Seal oli palju erinevaid töötubasid. Üks meie kooli tüdruk rääkis näiteks, et tema sai koos meistriga plaatimistööd teha. Teine tüdruk rivistas aga teetöömasinaid ja oli saanud kiita, et mõni teise kursuse poiss ei saa ülesandega ka nii hästi hakkama,“ tõi ta näiteid.

Töötubasid viisid läbi kutseõppeasutuse õpetajad ning samaaegselt osalesid tegevustes ka kooli kutseõppurid. Karuks lisas, et meie õpilaste seas oli populaarseim valik autode hoolduse ja elektritööde töötuba, kus jaguneti omakorda väikesteks gruppideks, iga grupp tegeles erineva ülesandega.

Viimati muudetud 24.01.2023.