Valikkursuste nädal

Sisestatud Jaanika Pärn poolt

3.–7. juuni toimus gümnasistidel valikkursuste nädal, mille raames said nad valida kuue kursuse vahel:

🪐Loodusteadus - juhendajad Tarvo Talvistu ja Janis Nõlvak
💐Lilleseade - juhendaja Siiri Kõrv
🚵‍♀️Liikumine looduses - juhendajad Maikel Mikson, Priit Kärg ja Maris Orav
🇪🇪Ajalooline Eestimaa - juhendaja Erika Sari
🎨Kunstiprojekt - Põltsamaa Kunstikool
🧑‍💻Tarkvaraideede häkaton - juhendaja Arnold Veltmann

Valikkursuste eesmärk on pakkuda õpilastele võimalust tegeleda nädala vältel ühe huvipakkuva teemaga.

''Mängime kooli'' laager

Sisestatud Jaanika Pärn poolt

On alanud registreerimine 21.-23. augustil toimuvasse laagrisse „Mängime kooli“, kuhu on oodatud kõik sügisel Põltsamaa Ühisgümnaasiumisse 1. klassi tulijad! 

Laager aitab uutel õpilastel paremini kooliellu sisse elada ning annab uuele õpilasele kogemuse õpilase koolipäevast. Uus koolitulija saab teada mismoodi toimub koolipäev ja mida toredat saab teha pärast kooli ajaga! Päevased tegevused toimuvad Lille tn. koolimajas ja pärastlõunased tegevused toimuvad Põltsamaa noortekeskuses. 

Riigikaitseõpetuse välilaager

Sisestatud Jaanika Pärn poolt

10. klassid osalesid Kaitseliidu Jõgeva maleva korraldatud riigikaitselaagris Kirna õppekeskuses 31. maist 2. juunini.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumis on riigikaitseõpetust antud juba aaastaid kuid nüüd on see kohustuslik kõikides koolides. Riigikaitseõpetus paneb aluse Eesti riigikaitse põhimõtete mõistmisele, kujundab kodanikuteadlikkust ja valmisolekut vajadusel Eestit kaitsta. Riigikaitseõpetus on põnev ja mitmekülgne valikõppeaine, mille õpetamist toetavad Kaitseministeerium ja Kaitseressursside Amet.

Kevadkontsert: Maa hääl

Sisestatud Jaanika Pärn poolt

Kevadkontserti korraldamise traditsioon on Põltsamaa Ühisgümnaasiumis kestnud aastakümneid. 9. mai toimus Põltsamaa Kultuurikeskuses Põltsamaa Ühisgümnaasiumi Põltsamaa õppekoha kevadkontsert „Maa hääl“, kus publiku ette astusid erinevad õpilaskollektiivid.

Lõpuball 2024

Sisestatud Jaanika Pärn poolt

Põltsamaa Ühisgümnaasiumis õpivad väga ettevõtlikud noored, kes kirjutavad ja viivad läbi mitmeid põnevaid projekte. 18.aprill toimus traditsiooniliseks kujunenud Lõpuball, mis on suunatud abiturientidele, aga osalema on oodatud kogu gümnaasium. Üritust korraldasid gümnaasiumi õpilased Karola Vels, Helena Mets, Hugo Uusküla, Henri Kuus ja Jarek Kütt. Üritust rahastas SA Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus koostööprojektist LEEN.

Põltsamaa Ühisgümnaasium on EUROOPA ETTEVÕTLIK KOOL!

Sisestatud Jaanika Pärn poolt

Junior Achievement Eesti aastaauhindade galal tunnustati Põltsamaa Ühisgümnasiumi (PÜG) Euroopa ettevõtliku kooli tiitliga. Põltsamaa Ühisgümnaasium on 7. kool Eestis, kes on saanud Euroopa ettevõtliku kooli tiitli, seda tänu ettevõtlikele õpetajatele, kes on ettevõtlusõppe põiminud kõikidesse kooliastmetesse.

Asu jälgima