Varblase rühm külastas Põltsamaa Ühisgümnaasiumit 05. aprill Helis Rosin

4. aprillil külastas Põltsamaa Ühisgümnaasiumit Põltsamaa Valla Lasteaia Varblase koolieelikute rühm, lapsi võttis vastu lapsevanem ja Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpetaja Margit Randmaa.

Varblase rühm tutvus Lille koolimaja esimese korrusega, kus hakkavad paiknema esimeste klasside koduklassid ning Veski koolimajaga. Tehti tutvust aulaga, samuti vaadati õpilaste kunstinäitust. Ekskursiooni tehes mööduti ka sekretäri ruumist. „Mõni laps ütles vahvalt, ma käisin siin ja andsin oma paberid sisse,“ kirjeldas Randmaa laste vahetut tagasisidet.

„Avalikustasin neile, et parasjagu toimub nõupidamiste ruumis valimine, kus otsustatakse, kes läheb A, B ja C klassi. Mõnel lapsel oli mure: „Õpetaja, mu ainuke soov on, et ma saaksin hea klassijuhataja“. Ütlesin, et siis su soov ongi täidetud. Meil on kolm väga head klassijuhatajat pakkuda.“

Veski koolimajas toimus Margit Randmaa eestvedamisel lõimitud kunstitund. „Õppisime loomi joonistama, samuti kirjutasid nad oma looma nimetuse ning sellega seotud kaks omadussõna,“ kirjeldas Randmaa tunni sisu. Kunstiteosed valmisid tolmpastellide ja veekindla markeri abil. „Pärast õues lakkisime need ära ka, lapsed olid väga rahul ja rõõmsad tulemuse üle,“ lisas ta.