Õpilased osalesid konverentsil Lahe Koolipäev 15. november Helis Rosin

10. novembril toimus Tallinnas Alexela kontserdimajas Eesti suurim noortekonverents Lahe Koolipäev. Üle-eestiline kogunemine toimus 19. korda ning kandis seekord pealkirja ”Just mina muudan maailma!“

Põltsamaa Ühisgümnaasiumist osales 16 noort (klassidest 7-12), kellest enamik on õpilasesinduse liikmed. Osalejate jaoks oli see tavapärasest pikem päev: Põltsamaalt väljus buss kell 7.10 ja tagasi saabuti õhtupimeduses.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilasesinduse president Devis Nool rääkis, et tema jaoks oli see esmakordne osalemiskogemus. „Ma ei ole varem Lahedal Koolipäeval osalenud, see oli minu jaoks uus ja huvitav sündmus.“ Ta kinnitas, et konverentsil osalemine oli kasulik: „Pärast Lahedat Koolipäeva oskan ma palju paremini toime tulla iseenda murede ja probleemidega. Sellega seoses sobib Inga Lunge väide „Kui meiega on kõik korras, on ka teistega.““

Õpilasesinduse asepresident ja Adavere kooli õpilane Kirke Ojasoo täiendas: „Lahedal Koolipäeval räägiti ka rahatarkusest ja palju vaimsest tervisest. Kodune keskkond, sõbrad ja kool mõjutab meid väga palju ja tänu sellele kujuneme sellisteks, nagu me oleme. Mõnikord oleks hea võtta kõrvaltvaataja rolli ja analüüsida end – kas ma olen selline, nagu olla tahan?“

Päeva jooksul jäi kõlama palju häid mõtteid. „Kõige huvitavam ja kasulikum oli kuulata Inga Lunget, kelle peamine mõte oligi, et kõige tähtsam on iseenda mõtlemine ja selle korrasolek. Tema rõhutas asjaolu, et tagasiside on kõigile hädavajalik. Samuti oli väga huvitav kuulata Jüri Naela, kellelt jäi kõlama lause: „Meilt oodatakse maksimaalset, aga antakse võimalikult vähe.“ Kindlasti soovitaks teistele ja läheks ka ise järgmine kord sinna,“ rääkis Devis Nool.

Ojasoo sai samuti konverentsilt kaasa häid mõtteid: „Ole iga kogemuse ja hetke üle tänulik, isegi siis, kui see on halb. Sa oled saanud kogemuse võrra rikkamaks ja tead nüüd, mida teinekord teisiti teha. Kuula oma sisehäält ja tee seda, mis on sinu jaoks oluline. Julge olla see, kes sa oled!”