MEIE INIMENE – MAIRE PÜSS

Loomise kuupäev 23.10.2023

Põltsamaa Ühisgümnaasiumis on üle saja töötaja. Käesolevas intervjuusarjas tutvustame oma töötajaid ja nende tegemisi. Seekord saab sõna Põltsamaa Ühisgümnaasiumi Adavere õppekoha psühholoogiline nõustaja Maire Püss.

Kuidas Sa Põltsamaa Ühisgümnaasiumisse tööle sattusid?
Tulin Adavere õppekohta 2022. aasta oktoobris tööle õpilasnõustajaks. Olin alguses teenuse pakkuja. Töötasin siis ja töötan ka praegu Jõgevamaa Nõustamiskeskuse projektijuhi ja nõustajana, seda juba 1999. aastast alates.
Oktoobris 2022 oli Adaveres tugispetsialisti koht vaba ja seda pakuti mulle, kuna olen varasematel aastatel Adavere kooliga juba kokku puutunud, sest kuni 2014. aasta suveni juhtisin Jõgevamaa Õppenõustamiskeskust – praegu on see Rajaleidja keskus. Õppenõustamisega tegeledes tuli koolides päris tihti käia. Niisiis tundus pakkumine igati mõistlik valik, sest olen lisaks töötanud Rakke Koolis ja Jaan Poska nimelises Laiuse koolis õpilaste nõustajana.
1. aprillist olen Põltsamaa Ühisgümnaasiumi psühholoogiline nõustaja Adaveres.

Mis Sulle koolielu juures rõõmu pakub?
Rõõmu pakuvad mulle nii lapsed kui töökaaslased siin koolis. Iga laps tuleb oma taustaga, vahel saab südamest naerda ja mõnikord on ka kurb olla. Kõik tunded on siin lubatud.
Mõnikord on raske mõnda vanemat mõista, aga igal asjal on lahendus kuskil olemas, tuleb vaid hästi otsida.

Aga mis teeb muret?
Arusaamine võtab vahel kauem aega, kui ootad ja loodad, aga seda toredam on, kui ükskord see aeg saabub ja lapse jaoks lahendus leitakse.

Kui Sa koolis ei töötaks, mida siis teeksid?
Olen koolides töötanud juba peaaegu 24 aastat, see on väga palju rõõmu pakkuv ja pidevalt muid erinevaid emotsioone täis koht. Lisaks hulgi väljakutseid. Mõnikord olen mõelnud, et see on nagu uurija või kriminalisti töö.
Vahel oled ema eest, siis arst või meditsiiniõde, hea kuulaja igal juhul. Siin saab kogeda erinevaid ameteid ja vaheldus mulle meeldib. Ma naudin seda!

Ütle üks mõttetera, mida soovid teistega jagada!
Olen palju mõelnud ühele ütlemisele:
Saad muuta asju, mida saab muuta ja leppida sellega, mida muuta ei saa ning olgu Sul tarkust nende kahe asja vahel vahet teha!

Niisiis, jõudu kõikidele õppijatele, sest õppimine kestab kogu elu!

Viimati muudetud 01.03.2024.