MEIE INIMENE – HELENA NÕMMIK

Loomise kuupäev 28.11.2022

Põltsamaa Ühisgümnaasiumis on üle saja töötaja. Käesolevas intervjuusarjas tutvustame oma töötajaid ja nende tegemisi. Seekord saab sõna huvijuht-noorsootöötaja Helena Nõmmik.

Kuidas Sa kooli sattusid ja mida Sa koolis teed?
Põltsamaa Ühisgümnaasiumi sattusin 2000. aastal, kui tulin siia 8. klassi õppima. Kolisime perega siia Väike-Maarjast. Kooliajal olin juba siis rahutu hing, ettevõtliku ellusuhtumisega. Osalesin õpilasesinduse töös ja olin ka ise õpilasesinduse president. 9. klassis juba teadsin, et noorsootöö on see töö, mida ma tulevikus tahan kindlasti teha.
Täna olen Põltsamaa Ühisgümnaasiumi põhikooli huvijuht-noorsootöötaja. Tegelen noorte gruppide eestvedamise, kooli turundamise ja ürituste korraldamisega. Annan 6. klassi noortele ainet "ettevõtlik noor", kus jagan oma mõtteid ürituste korraldamisest, ellusuhtumisest ja uuendusmeelsusest. Samuti olen mentoriks 7. klassi minifirmadele.

Mis teeb Sulle muret tänase koolihariduse juures?
Tohutu suur potentsiaal ja võimalused, mida kõike annaks noortega teha, kuidas see kõik võiks olla õppekavaga seoses ja põimitud erinevate ainetega. Probleemiks on infoüleküllus ja palju valiku võimalusi, mis teevad noorte osaluse ja otsustamise väga keeruliseks. Suure kooli töö miinuseks on, et tihtilugu ei jõua noortega individuaalsemalt tegeleda.

Mis teeb Sulle täna koolis töötades kõige rohkem rõõmu?
Minu töövaldkonnas pakub suurt rõõmu MITMEKESISUS. Mitte ükski päev ei ole ühesugune, iga päev on suur põnevus ja seiklus uutele väljakutsetele vastu astudes. Ükski üritus ja tegevus ei ole samasugune nagu ta oli aasta tagasi.
Kõige rohkem rõõmu pakuvad noored, kes tahavad panustada kooliellu ja vabatahtlikuna kaasa aidata ja ennast teostada, proovile panna. Rõõmu pakub ka see noor, kes "koguaeg ei ole pildis", aga saab eneseteostust ja areneb erinevate võimaluste kaudu.
Tore on näha ettevõtlikke inimesi enda ümber, kes näevad lahendusi ja on motiveeritud arendama kooli ja ise seeläbi arenema.

Mida Sa teeksid, kui Sa ei oleks täna koolis huvijuht?
Mulle meeldib kujundus ja disain. Võiksin töötada turundusjuhina, kuna oman ka oma firmat, mille reklaamimiseks olen aeg-ajalt pidanud kampaaniaid ja turundusplaani tegema. Turundusvaldkond tundub mulle ka hetkel selline põnev ja suure skaalaga ala, mille avastamisel tunnen, et see võiks olla ka see töö, mis mulle meeldiks. Miks mitte töötada mõnes kirjastuses kujundajana või olla turundusjuht mõnele firmale?
Samuti meeldib mulle tekitada endale aeg-ajalt närvikõdi, kirjutades mõne noorteprojekti, et panna proovile enda oskused kirjutamises ja ka näha, kas rahastus tuleb või ei. Enamasti tuleb. :) Kokkuvõtteks: turundusjuht, projektikirjutaja, arendusjuht või noorte koolitaja. Unistanud olen ka oma laagrikompleksist, mis viib läbi erinevaid noortelaagreid.

Üks mõttetera, mida tahaksid teistega jagada!
Ühega ei suuda piirduda. Minu noortegrupi TPN ehk Tegusad Põltsamaa Noorte sloganlause on minu mõeldud: Eeskuju näitab tulevikku! Mulle see mõte väga meeldib, sest oma eeskujudega saame me loota, et tulevik on parem kui täna. Kui soovime ettevõtlikumat homset, siis peaksime ise ka arendama endas ettevõtlikkust. Kui soovime sõbralikke inimesi enda ümber, siis peaksime ise olema teiste suhtes sõbralikud! Eeskuju annab noortele indu ja suunda, millises tulevikus nad elada tahavad, selleks aga tuleb TÄNA enesega tegeleda, et tulevik oleks nii helge!
Teine mõttetera, mis mind kannab sel õppeaastal, on: LOOVUS on lõbutsev intelligentsus! Nii on öelnud Albert Einstein. Üha rohkem mulle jääb mulje, et maailm muutub robotlikumaks, analüüsivamaks, strateegilisemaks ja tabeli inimesi on väga palju tekkinud. Selles valguses mõtlen, et loovaid inimesi jääb üha vähemaks. LOOVUS kõige juures on suur LÕBU ja VÕIMALUS töö huvitavamaks ja mitmekesisemaks teha. Loovus annab võimaluse "kastist välja" mõelda, uut värskust luua. Koolis töötades ei jää mitte kellelgi loovusest puudu!

Viimati muudetud 02.12.2022.