MEIE INIMENE – ANNELY ORUMAN

Loomise kuupäev 27.10.2023

Põltsamaa Ühisgümnaasiumis on üle saja töötaja. Käesolevas intervjuusarjas tutvustame oma töötajaid ja nende tegemisi. Seekord saab sõna Põltsamaa Ühisgümnaasiumi Lustivere ja Adavere õppekoha sotsiaalpedagoog Annely Oruman.

Kuidas Sa Põltsamaa Ühisgümnaasiumisse tööle sattusid?
Mina töötan Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õppekohtades tänu Kristi Kütile, kellega olime varasemalt ka kolleegid. Tema julgustas mind kooli tööle tulema. Kuna ma varem polnud koolis töötanud, siis algul oli väike kahtluseuss sees, et kas saan hakkama. Aga Adavere ja Lustivere koolipered on mind kiiresti omaks võtnud ja nüüd töötan rõõmuga siin.

Mis Sulle koolielu juures rõõmu pakub?
Rõõmsad lapsed ja sõbralikud kolleegid. Kui mind hommikul tööle tulles juba oodatakse ja õhtul koju minnes küsitakse, millal jälle tuled. Kui olen saanud mõne lapse jälle naeratama panna.

Aga mis teeb muret?
Muret teeb, et kahjuks liiga paljudel lastel puudub koolirõõm. Et on liiga palju lapsi, kes ei leia kodus mõistmist või keda koolis kiusatakse. Kõik lapsed peaksid tundma end nii kodus kui koolis turvaliselt. Et kõik lapsed saaksid koolis käia rõõmuga.

Kui Sa koolis ei töötaks, mida siis teeksid?
Jääksin ilmselt truuks oma õpitud erialale – sotsiaaltööle. Olen selles valdkonnas töötanud alates 1996. aastast. Inimeste aitamine on minu loomuses.

Ütle üks mõttetera, mida soovid teistega jagada!
Kui kuidagi ei saa, siis kuidagi ikka saab.

Viimati muudetud 01.03.2024.