Kiirmale maakondlikud meistrivõistlused PÜGis 16. november PYG info

11. novembril toimusid Põltsamaa Ühisgümnaasiumis Jõgevamaa koolinoorte meistrivõistlused kiirmales.

Võistlused toimusid erinevates kategooriates. Kokku osales võistlustel 8 tüdrukut ja 10 poissi.

Tüdrukute vanuserühmas 9–11 pälvis esikoha Kertu Vasser ning vanuserühmas 13–15 võitis esikoha Helena Kolbin. Poiste vanuserühmas 9–11 pälvis esikoha Holger Jans, 13-aastaste vanuserühmas Ruudi Reinumäe ning vanuserühmas 14–17 kuulutati parimaks mängijaks Alo Pähkel.

Võistluste peakohtunik oli Maire Haava ning sekretär Uno Valdmets. Peakohtunik Haava tõdes, et mängijate tase läheb kogu aeg paremaks. „Noorematel tüdrukutel olid need praktiliselt esimesed võistlused, nemad alles harjusid võistlusreeglitega,“ selgitas ta.

Edaspidi saavad õpilased oma võimed proovile panna Mõttespordi olümpiaadil, mis toimub veebipõhiselt. „Esimene etapp toimub juba 21. novembril, järgmised etapid on uuel aastal,“ tutvustas Haava lähitulevikku.

Helis Rosin

Helis Rosin