Meie lood

JÕULUVANADE KOOL 30. november Janel.Palm

Pärast jõulukuu avamist ja jõulurahu väljakuulutamist algas aulas JÕULUVANADE KOOL. Koolitust viis läbi JÕULUMOOR ASTI. Koolitusel said osalejad teada, milline üks õige jõulumees olema peab. Kuidas peab jõulumees käituma, liikuma, istuma, riietuma ja milline on tema lugu. Tehti hääleharjutusi ja õpiti jõulumehelikult väärikalt sisenema, harjutati liikumist, võeti istudes väärikas poos jne.

Räägiti veel erinevate maade jõulutraditsioonidest ja jõulumeestest ning nende kostüümide erinevusest. Millest on alguse saanud jõulumehe traditsioon ja kus ikkagi elab jõuluvana.

Osalejad said kõik proovida Jõulumees JOLLE kostüümi ja olla ise jõulumehe rollis. Teised osalejad mängisid samal ajal lapsi ja esitasid jõulumehele erinevaid väljakutseid.

Loodame, et koolitusest oli abi ja meie koolis hakkavad varsti ringi liikuma punase kuuega mehed, kes oma rolli hästi on sisse elanud ja teavad kuidas käituda. Ja neil igal ühel on rääkida oma lugu ja nende taskus leidub alati headele lastele mõni komm.