Best in English võistluse tulemused 21. detsember Helis Rosin

Novembri lõpus osalesid kõik Põltsamaa Ühisgümnaasiumi 101 gümnaasiumiõpilast rahvusvahelisel inglise keele võistlusel Best in English. Inglise keele õpetaja Margit Uus ütles, et eesmärk oli anda õpilastele võimalus võistelda ja võrrelda oma keeleoskust teiste eakaaslastega erinevatest riikidest.

Võistlusel osales kokku 22 770 õpilast 34 riigist ja 704 erinevast koolist. Eestist osales 1935 õpilast.

Rahvusvahelise gümnaasiumi inglise keele võistluste tulemused on järgmised:

Võitja on Attila Agárdi Ungarist 110.5 punktiga. Eesti parim õpilane oli Riin Erleen Peiker Gustav Adolfi Gümnaasiumist 107 punktiga.

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi parim oli Jakob Vilhelm Maikalu 103,5 punktiga (Eestis 10. koht, maailmas 106. koht). PÜGi õpilaste arvestuses sai teise koha Sander Helmerand 93 punktiga (Eestis 315. koht) ja kolmanda koha Dominic Arkhan Baum 92,5 punktiga (Eestis 339. koht).

Margit Uus ütles, et täispikka tulemuste nimekirja võistlejate tulemuste ja koolide kaupa korraldajad ei avalda. Igal koolil on oma kood, mille abil saavad nad teada oma õpilaste tulemused.

Õpilasi valmistasid eksamiteks ette õpetajad Margit Uus, Eva-Brit Bergmann ja Lauri Niilisk.

Rahvusvahelise gümnaasiumi inglise keele võistluste tulemused on järgmised: