7.a klassi rabamatk 28. detsember Janel.Palm

Detsembris pääses 7.a klass lõpuks ometi rappa. Tegemist oli Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahastatud õppekäiguga Endla rappa, mida olime oodanud juba alates 6. klassi kevadest. Nimelt 2020/2021 õppesõitude projektiga, mille sõidud eelmisel õppeaastal koroona piirangute tõttu ära jäid.

Giid Elo Raspel oli meie jaoks juba lumeräätsad valmis pannud. Umbes 15 minutit kulus räätsadega tutvumiseks ja passitamiseks. Seejärel saime nuputamisülesande- kui palju vett sulab välja topsitäiest lumest. Panime lume topsi, märkisime ära oletatava veetaseme ja jätsime selle looduskeskusesse tuppa sulama.

Siis suundusime matkarajale. Julgemad said koos Eloga proovida räätsadega üle järvejää kõndimist. Seejärel läksime kõik pehmele rabapinnasele. Nägime imelist rabamaastikku ja saime teada, et Endla raba on seitse tuhat aastat vana. Turbakiht kasvab üks millimeeter aastas. Uudiseks oli, et rabad ja sood talletavad endasse liigset süsinikku atmosfäärist, aidates niimoodi võidelda kliima soojenemisega.

Rabast tulime välja mööda laudteed. Ilusale retkele ilusaks lõpuks kujunesid hobused, kes tulid omakorda meid uudistama. Vaatasime üle oma lumetopsid, mis ei olnud küll korralikult ära sulanud. Mõned õpilased olid oma oletatava veetaseme joone päris õigesti märkinud.

Meie klassi õpilased jäid retkega väga rahule.

Klassijuhataja Erika Sari ja 7.a klass

Meie klassi õpilased jäid retkega väga rahule.

Klassijuhataja Erika Sari ja 7.a klass