Õppekohtadeülene aabitsapidu 2023

Loomise kuupäev 19.01.2024

19. jaanuaril toimus Põltsamaa Ühisgümnaasiumi Veski aulas teine Põltsamaa, Adavere ja Lustivere õppekohtade 1.klassi õpilaste ühine aabitsapidu.

Peo teemaks olid aabitsategelased ning selle kohaselt juhtis pidu Karuema, keda kehastas 12.B klassijuhataja Marika Nugis. Alustuseks kontrolliti direktor Annela Ojaste lugemisoskust ning selgus, et tal on siiani oma lemmiklugu Karu-aabitsast peast, mille ta ka lahkelt lastele ette luges. Karuema selgitas õpilastele, et aabitsapidu tähistab seda, et õpilastel on tähed selged ja kõik raamatu tarkused kokku kogutud.

Peol said esimeste klasside õpilased esinemiskogemuse võrra rikkamaks – klassid olid koos õpetajaga ette valmistanud erinevad etteasted. Kaasõpilaste esituses sai vaadata tantsimist, kuulata laule ning korrata üheskoos tähestikku. Etteaste tegid ka abituriendid, kes mängisid mänge ning esilinastus 12.a õpilase Martin Suursaare õpetlik lühifilm “Kanname helkurit”, mis valmis koostöös 12.klasside klassijuhatajate Maris Orava, Marika Nugise ja kaasõpilase Marek Mustaga.

Aabitsapeol sai üksjagu liigutatud, tehti tähestiku võimlemist ning muusikalisi tegevusi, millest lapsed tundsid suurt rõõmu. Peale pidu ootas õpilasi koduklassides kiidukiri hea lugemisoskuse eest.

Viimati muudetud 01.03.2024.