Põltsamaa ükssarvikud lõpetasid 1. kursuse

Loomise kuupäev 21.06.2023

16.–18. juunini toimus Viimsi Koolis tehnoloogiahuvilistele tüdrukutele mõeldud üle-eestiline ükssarvikute ehk Unicornide suvelaager. Enam kui 750 osaleja hulgas oli ka 11 Põltsamaa Ühisgümnaasiumi tüdrukut.

HK Unicorn Squad on liikumine, mis pakub tüdrukutele huviharidusena tehnoloogiaõpet. Eesmärk on kasvatada 8-14-aastaste tüdrukute seas praktiliste ja põnevate ülesannete abil huvi tehnika, robootika ja loodusteaduste vastu.

Laagrisse pääsesid PÜGist need õpilased, kes lõpetasid tänavu kevadel Unicornide rühma 1. Kursuse. Huviringijuhendajate Hans Anniste ja õpetaja Marika Viksi eestvedamisel leiutasid, uurisid ja katsetasid tüdrukud sügisest kuni kevadeni igal reede õhtul. Oma tegemisi tutvustasid õpilased ühiselt ka 1. juunil toimunud Väikeste inimeste konverentsil.

Unicornide laagripäevadesse mahtus palju huvitavaid tegemisi: osalemine kaheksas erinevas töötoas, Getter Jaani kontsert, öödisko, matk HK Unicorn Squad`i peakorterisse ja Haabneeme randa ja mustkunstniku show. Maiustati nii jäätise kui ka kaneelisaiadega.

Laagrilised olid tunnistajaks ka TalTech`i ja HK Unicorn Squad’i koostöölepingu sõlmimisele, mille eesmärk on järgneva kuue aasta jooksul arendada IT- ja tehnoloogiaharidust tüdrukute hulgas kõigis kooliastmetes.

Laagris said põneva kogemuse Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpetajad Marika Viks ja Piret Pärkson, olles ise ühe noorema astme õpilaste töötoa juhendajateks. “Töötoa sisuks oli Sphero robotiga klotsikoristus – robot tuli konfigureerida nii, et see hakkaks iPadis äppi kaudu juhtides sulle klotse tooma. Võitis see, kelle robot kõige rohkem klotse ringi keskelt ära tõi,” kirjeldas Viks ülesande sisu.

Ta lisas, et laagris osalenud tüdrukutele meeldis laager väga. “Tüdrukud ootavad juba uut õppeaastat ja uut laagrit. See oli põnev kogemus ka enda jaoks,” lisas Viks.

Lisaks Põltsamaa Ühisgümnaasiumile tegutseb Jõgevamaal Unicornide huviring ka Jõgeva Põhikoolis.

Viimati muudetud 01.03.2024.