Tulemas on luulekonkurss! 29. november Juta Jaani

7. detsembril toimub kooli traditsiooniline luulekonkurss 6.–9. klassile ja 13. detsembril gümnaasiumiastmele.

Eesti keele ja kirjanduse õpetaja Marika Nugis ütles, et põhikooli õpilased esitavad seekord vimkaga luulet Eesti autoritelt, mis on lõbusad ja mängulised, sh sõnamängulised. „Sel korral oleme teadlikult suunanud õpilasi otsima luuletusi, mis ei ole kurvad, tõsised, arusaamatud, kus on kasutatud sõnamängu, mis näidab, et luule ei pea olema ainult tõsine või kurb. Luuletustest võib leida ka huvitavat keelekasutust,“ selgitas ta.

Noorematel on eraldi arvestus 6.-7. klassides ja 8.-9. klassides, nende seast valitakse välja parimad luuletuste esitajad. Gümnaasiumiõpilastele valiti kaks Eesti tuntud luuletajat: Hando Runnel, kes tähistas äsja enda 85. sünnipäeva ning Doris Kareva, kes saab 65-aastaseks. Gümnasistid esitavad seekord nende autorite erinevatel aegadel kirjutatud luuletusi.

Luuletusi valides loodetakse, et õpilastel tekib isiklik kontakt luuletusega, luulekonkursile eelneb tunnis tutvumine Eesti luuletajate loominguga, endale sobiva luuletuse otsimine ja luuletuse pähe õppimine, luuletuste esitamine klassis, klassikaaslaste poolt esitatud luuletuste kuulamine, tagasiside andmine ja arutelu, millest luuletus räägib ja kuidas meeldib. See on veel üks võimalus õpilastel avalikult esineda, nii klassis kui ka aulas.