Õpilaste sõnum maailmale 14. detsember Helis Rosin

Põltsamaa Ühisgümnaasiumi õpilased osalesid edukalt Ameerika Keskuse korraldatud plakatikonkursil „Minu sõnum maailmale“.

Auhindade üleandmine toimus 9. detsembril Tallinna Tehnikaülikoolis Mektorys. Vastuvõtt algas 1-tunnise töötoaga, millele järgnes auhindade üleandmine ning suupisted ja tordisöömine. Samuti oli ülesse seatud näitus, kus sai tutvuda võidutööde ja finalistide plakatitega.

Plakateid saadeti konkursile üle 100 kõikjalt Eestist – Narvast kuni Orissaareni. Töid hinnanud žürii oli rahvusvaheline. Põltsamaa Ühisgümnaasimi õpilaste saadetud töödest tõsteti esile järgmised plakatid:

Georg Karl Pook ja Miko Allik (9. B) võitsid põhikooli vanusegrupis ühise plakatiga „Pane telefon ära, ela momendis“ teise koha. Plakat valmis õpetaja Margit Randmaa kunstiõpetuse tunni raames.

Magdaleena Orr (11. B) võitis gümnaasiumi vanusegrupis plakatiga „Sõda – kaotus kõigile“ kolmanda koha. Alice Sakk ja Violeta Allik (11. A) võitsid gümnaasiumi vanusegrupis ühise plakatiga „Ära raiska paberit“ žürii eripreemia. Plakatid valmisid õpetaja Helis Rosina projektijuhtimise tunni raames.

Iga vanuserühma esikolmikusse pääsenud said auhinnaks seikluskaamera, kõrvaklapid või Bluetooth-kõlari. Eripreemia pälvinud said tänutäheks auhinna, mille abil saab tulevikus kunsti luua.

Õpilastega vastuvõtul osalenud õpetaja Margit Randmaa tõdes, et Tallinnas ootas neid vahva vastuvõtt. „Esmalt oli õpilastele töötuba, kus räägiti ja näidati, mis on XR, VR ja AR. Samuti said osad neid ise katsetada ja ülejäänud jälgisid toimuvat suurelt ekraanilt. VR-prillid on meie õpilastele tuttavad, aga AR puhul paned endale prillid ette ja näed oma telefoni sisu juba suurelt õhus. Töötoa läbiviija skännis tahvliga Oot-oot veebipoest tugitooli ja proovis virtuaalselt, kas see antud ruumi ka mahuks ära.“

Samuti tutvustati õpilastele ülikooli tegevusvaldkondi. „Ülikool ei arenda mänge, vaid need vahendid leiavad kasutust eri valdkondades. Näiteks VR-is õpivad arstitudengid anatoomiat ja kinnisvaraarendajad müüvad klientidele kortereid, mida pole veel olemaski. Klient valib virtuaalreaalsuses meelepärased värvitoonid ja kattematerjalid, mida tema ostetud korteri siseviimistlusel siis kasutatakse,“ tutvustas Randmaa vastuvõtul kuuldut-nähtut.