Keeltenädal Põltsamaal 27. märts Helis Rosin

27. kuni 31. märtsini on Põltsamaa Ühisgümnaasiumis (võõr)keeltenädal.

Nädala raames toimuvad vahetundidel erinevad tegevused nii Lille kui ka Veski õppehoones: Kahoot, ristsõnade lahendamine, aardejaht, Kuldvillak... Samuti osalevad põhikooli õpilased inglise ja vene keele olümpiaadidel.

Nädala jooksul on ka koolilõunaks erinevate rahvaste toidud. Esmaspäeval on menüüs soomlaste nakkikaste, teisipäeval islandlaste lihasupp, kolmapäeval rootslaste köttbullar, neljapäeval norralaste fiskesuppe ja reedel lätlaste Kurezeme strogonov. Sööklas on vastava toidu ja riigi kohta plakatid väljas.

Tegevusi korraldavad võõrkeeleõpetajad ja kaks 11. klassi õpilast, kes teevad projektijuhtimise aine raames oma praktilist projekti.

Inglise keele õpetaja ja võõrkeelte ainesektsiooni juht Margit Uus ütles, et keeltenädala eesmärk on tutvustada erinevaid riike, keelt ja keeleõpet.