Meie lood

Code Week Põltsamaa Ühisgümnaasiumis 19. oktoober info.pyg

15.-18. oktoobril toimus PÜG-is programmeerimisnädal Code Week.

Sel nädalal toimus neli erinevat õpituba. Õpilased said teada, kuidas luuakse mobiiliäppe Androidile ja katsetada ise lihtsama äppi tegemisega MIT App Inventor keskkonnas. 5. klassi õpilastel oli võimalus õppida Pythoni programmeerimiskeele algtõdesid, seejuures ka ise allalaadida ja installeerida programmi arvutisse ning programmeerida joonistama Turtle keskkonnas.

Neljapäeval toimus koolimaja võimlas kaks õpituba korraga: WeDo 2.0 robootika ja EV3 leiutajate õpituba, kus osales kokku üle 40 õpilase 2.-8. klassini. Sai programmeerida ja katsetada kolme tüüpi erinevaid roboteid: Edison, WeDo 2.0 ja EV3 Mindstorm. Robotid tuli programmeerida erinevaid ülesandeid lahendama: mööda värvilist joont sõitma, muusikat mängima ja erinevas suunas liikuma panema.

Suur tänu õpitubade korraldajatele: Maarja Kask, Janel Palm, Ats Teppan ja Rainer Tõnnis.